Вступило в силу новое положение о «Беркуте»

d374586f8415355eb2356d96f3d2226f      3 червня 2014 року Верховна Рада України запровадила мораторій на стягнення майна громадян, яке є заставою за валютним кредитом. Відповідний законопроект підтримав 241 нардеп. Вказаним документом передбачається заборона на відчудження майна, яке є предметом застави за валютним кредитом, наданим українським банком. При цьому законопроект забороняє банкам продавати такі позики.

    Згідно Пояснювальної записки Народного депутату України Рудьковського М. М. до проекту Закону України “Про заборону (мораторій) на примусове відчуження рухомого і нерухомого майна позичальників (боржників), які мають кредитні зобов’язання за договорами споживчого кредиту в іноземній валюті”:

1. Обґрунтування необхідності прийняття проекту Закону.

Внаслідок різких курсових коливань на валютному ринку України, знецінення національної валюти громадяни України втратили значну частину своїх коштів. Через знецінення національної валюти десятки тисяч людей не мають можливості обслуговувати кредитні зобов’язання за споживчими кредитами в іноземній валюті. Банки та інші фінансові установи масово звертають стягнення і примусово вилучають у таких боржників рухоме і нерухоме майно. В тому числі, викидаючи людей із неповнолітніми дітьми з житла на вулицю і забираючи засоби до існування. Це викликає гостре незадоволення у людей і напруження у суспільстві.

З метою підтримки громадян України, якімають невиконані зобов’язання за договорами споживчого кредиту в іноземній валюті (валютних кредитів), укладеними з фінансовими установами та банками України шляхом встановлення порядку і умов конвертації зобов’язань за кредитними договорами в іноземній валюті в національну валюту України пропонується мінімалізувати негативні наслідки інфляції національної валюти для громадян України та убезпечити зазначених громадян від виникнення скрутної фінансової ситуації.

До прийняття і набуття чинності законодавством у цій сфері, з метою зменшення напруги в суспільствіі знаходження компромісу, необхідно ввести мораторій (заборону) на примусове відчуження рухомого і нерухомого майна позичальників (боржників), які мають кредитні зобов’язання за договорами споживчого кредиту в іноземній валюті.

2. Цілі та завдання проекту Закону.

Основною метою прийняття Закону є забезпечення конституційних прав громадян та відновлення довіри до банків та інших фінансових установ, вжиття оперативних заходів та мінімалізації можливих збитків громадян при виконанні своїх кредитних зобов’язань.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону.

Проектом передбачено введення мораторію на примусове відчуження рухомого і нерухомого майна позичальників (боржників), які мають кредитні зобов’язання за договорами споживчого кредиту в іноземній валюті до набуття чинності законодавством щодо умов і порядку проведення конвертації зобов’язань за договорами споживчого кредиту з іноземної валюти у національну.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання.

Відповідна сфера суспільного життя регулюється Конституцією України, Цивільним кодексом України, Податковим кодексом України, Законом України “Про банки та банківську діяльність”, Законом України “Про іпотеку”, та ін.

5. Фінансово-економічне обґрунтування.

Прийняття проекту Закону не потребує додаткових витрат з Державного та місцевих бюджетів України.

 

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону.

Прийняття проекту Закону:

— сприятиме мінімізації можливих збитків громадян при виконанні своїх кредитних зобов’язань;

— убезпечить громадян України, що мають невиконані зобов’язання за кредитними договорами в іноземній валюті від виникнення скрутної фінансової ситуації.

Поделиться в соц. сетях:

Запись опубликована в рубрике Новости с метками . Добавьте в закладки постоянную ссылку.

Добавить комментарий